De 63-jarige Marjan Booden-van der Knoop, die namens haar ouders de onderscheiding in ontvangst nam, kreeg pas twintig jaar na de oorlog het verhaal over de heldendaad van haar ouders te horen, toen zij in contact kwam met Alex Groenteman.
Hij vertelde hoe haar ouders hem als peuter hadden gered door hem als gezinslid op te nemen.
Zijn ouders, die elders ondergedoken waren, overleefden de oorlog niet.

‘Het is altijd moeilijk om over het verleden te praten’, zei Booden-van der Knoop nadat ze de medaille en het bijbehorende certificaat uitgereikt had gekregen. ‘Het was voor hen onmogelijk om dank je wel te zeggen. En het was voor mijn ouders onmogelijk om dank je wel te zeggen voor uw dank je wel. Maar daaraan is hiermee een einde gekomen. Nu is het voor iedereen duidelijk’.

De nu 68-jarige Groenteman, die in 1947 naar Israël emigreerde, was woensdag ook aanwezig. ‘We kunnen nooit terugdoen wat zij gedaan hebben, maar dit komt nog het meest in de buurt’, zei hij.

De andere Nederlanders die woensdag werden geëerd waren het echtpaar A. en K. Crum en Dirk Kroon.
Sinds de Tweede Wereldoorlog hebben ruim twintigduizend mensen de status ’Rechtvaardigen onder de Volkeren’ gekregen.
bron: www.reformatorischdagblad.nl